Льодовиковий шельф Ларсена: місія з вивчення відкритої антарктичної екосистеми

Вчені цього тижня намагаються дістатися до частини Антарктиди, яку відкрив найбільший у світі айсберг, A-68. Заморожена плита площею 5800 кв. км вирвалася з континенту в 2017 році, відкривши океанічне дно, покрите щонайменше 120 тисяч років назад, повідомляє BBC.

Експедиція під проводом німецьких вчених хоче побачити, що живе в цій відкритій екосистемі. Проте дослідникам важко дістатися місця призначення через перенасичення моря льодом.

Але якщо команді це вдасться, вона зможе зібрати велику кількість нових зразків, говорить д-р Х’ю Гріффітс з Британської антарктичної служби (BAS).

“Ми давно вивчаємо Антарктику, але навіть у районах, які ми вважаємо добре відомими, близько 10% того, що ми знаходимо на дні моря, є новим для науки», – сказав він.

А-68 вирвався з льодового шельфу Ларсена. Види, які зберігаються під такими щільними пластами, живуть за відсутності світла. Вони вживають інші організми або очищують уламки льоду, які дрейфують.

Біологи Polarstern очікують знайти нові типи черв’яків, морських зірок, крихких зірок, морських свиней та морських огірків – видів тварин, які розщеплюють морський бруд на їжу. Також повинні там жити ракоподібні, такі як ізоподи і амфіподи.

До речі, до цього вже південноафриканське дослідне судно SA Agulhas II закріпилося біля шельфу, щоб провести свої наукові дослідження. Тож дослідників Антарктиди більшає.

Related posts

Leave a Comment